Czerwiec 2016
Weronika Bakalarz uczennica klasy 6a zajęła I miejsce w konkursie plastycznym „Krakowski Szlak Bajkoteki”.

Maj 2016
Szymon Konieczny uczeń klasy 5 b został Laureatem konkursu „Krakowska Matematyka 2015/16”

Kwiecień 2016
Paweł Cała uczeń klasy 3 b zajął I miejsce w konkursie wiedzy o Krakowie „Krakusek”.

Marzec 2016
Weronika Mika uczennica z klasy 2 c gimnazjum została Laureatką konkursu „Nasz bohater – Tadeusz Kościuszko” w kategorii: praca multimedialna.

Luty 2016
Jan Dzierzęga uczeń klasy 2c gimnazjum otrzymał tytuł Laureata konkursu tematycznego pt. „Ani na chwilę nie złożyliśmy broni… Polacy w walce podczas II wojny światowej”.

Styczeń 2016
Złota Gwiazda Betlejemska w X Przeglądzie Kolęd i Pastorałek dla scholi „Kolorowe Nutki Maryji”.

Listopad 2015

Agata Polek z kl. 5b została Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wydawnictwa. Nasza Księgarnia „Bzik i Makówka przedstawiają ucieczkę z Tajemniczego Ogrodu”, biblioteka szkolna otrzymała książki za trzy tysiące złotych.

Uczniowie klasy 1c otrzymali tytuł „Najlepsza klasa” w Wojewódzkim Konkursie „Bezpieczna droga do szkoły”.

Agnieszka Różańska nauczycielka języka angielskiego otrzymała z rąk Prezydenta Miasta Krakowa tytuł „Nauczyciel z pasją”.

Maksymilian Zdebski uczeń klasy1b zajął I miejsce w wojewódzkim konkursie „Nusantara- Kraina Tysiąca Wysp”.


Październik 2015
Julia Sobolewska z kl. 1b gimnazjum została Laureatką Konkursu „Wyjątkowe Oblicza Nowej Huty”

Maj 2015

Szymon Konieczny z kl. 4b został Laureatem Konkursu „Krakowska Matematyka 2014/15”.

Karolina Machał z kl. 2b zajęła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Przyroda w kolorach”.

Aleksandra Odrobina z kl. 3c gim. została Laureatką Małopolskiego Konkursu Historycznego „Życie i dorobek Jana Długosza”

Julia Sobolewska z kl. 6c została Marszałkiem 14 edycji Konkursu „Mały Król Kurkowy”.

Jakub Śliwiński z kl. 6c został „Małym Królem Kurkowym 2014”


Kwiecień 2015

Kinga Dudzik ucz. kl. 3b gimnazjum została Laureatką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego.

Magdalena Raźny ucz. kl. 3c gimnazjum została Laureatką Małopolskiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej.

Maria Raźny z kl. 1a gimnazjum, Mateusz Rusiniak z kl. 2b gimnazjum i Dominik Natkaniec z kl. 2d gimnazjum zostali Laureatami Małopolskiego Konkursu „Walka Polaków o niepodległość i granice w latach 1914-1921. ”Wielkie Bitwy i Bohaterowie Wydarzeń”


Marzec 2015
Natalia Biros ucz. kl. 1a została Laureatką Wojewódzkiego konkursu ekologicznego:„Na ratunek Ziemi”.

Listopad 2014
Wiktoria Walczykowska ucz. kl. 6c została finalistką konkursu kuratoryjnego „Przegląd Pieśni Legionowej”

Październik 2014
Danuta Wnęk nauczycielka języka polskiego otrzymała z rąk Prezydenta Miasta Krakowa tytuł "Nauczyciel z pasją"

Maj 2014

Magdalena Morąg z klasy 6a zdobyła tytuł Małego Króla Kurkowego, I Marszałkiem została Paulina Pasierbek z klasy 6c, II Marszałkiem została Gabriela Guca z klasy 6 a.

Marcin Wojnarski uczeń klasy 3 gimnazjum został Laureatem Konkursu Matematycznego w Języku Angielskim dla Gimnazjalistów.

Mateusz Ciochoń z kasy 3 gimnazjum został Laureatem Małopolskiego Konkursu Biblijnego.

Dariusz Jajeśniak i Marcin Wojnarski z kasy 3 gimnazjum zostali Laureatami Małopolskiego Konkursu Chemicznego.

Julia Jewuła z kasy 3 gimnazjum została Laureatką Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego.

Alicja Chojnacka z klasy 6 została Laureatką Małopolskiego Konkursu Humanistycznego.

Jan Skawiński uczeń klasy 2 gimnazjum został Laureatem konkursu tematycznego ”Stulecie czynu legionowego – droga do niepodległości 1863-1918. Bohaterowie, wydarzenia, miejsca”.

Maria Raźny została Laureatką konkursu tematycznego „Wielcy Polacy – zasłużeni dla niepodległości Polski”.


Kwiecień 2014

Kornelia Kłosińska i Justyna Kozera z klasy 3 gimnazjum znalazły się w gronie „Ośmiu wspaniałych”, w którym wyróżniono młodych z pasją i dobrym sercem.

Daria Kołodziejczyk z klas 1 b szkoły podstawowej otrzymała tytuł Bakałarza w kategorii klas I w finale Konkursu Kaligraficznego.

Maciej Czuba, Kinga Machał, Jakub Rożek, Jakub Śliwiński i Julia Wasala uczniowie z klasy 5 c zdobyli I miejsce w kategorii gra przestrzenna w II edycji projektu edukacyjnego „Słoneczna Integracja - sport i rekreacja”


Marzec 2014
Julia Jewuła uczennica klasy 1 a gimnazjum została Laureatką II edycji Konkursu Angielsko-Niemieckiego „Gimnazjalny Poliglota”.

Grudzień 2013
Maja Piasecka uczennica klasy 6 c zajęła I miejsce w Mikołajkowym Turnieju Szachowym o puchar Przewodniczącego Dzielnicy XVII.

Listopad 2013
Maciej Wnęk uczeń klasy 3 a gimnazjum zajął I miejsce w XX Krakowskim Turnieju Wiedzy o Antyku.

Październik 2013

Maciej Wnęk uczeń kl. 3a Gimnazjum Integracyjnego nr 74 został Mistrzem pięknego czytania w konkursie zorganizowanym przez Nowohucką Bibliotekę Publiczną.

„Piknik rodzinny w ZSOI nr 6” W październikową sobotę Szkoła Podstawowa nr 98 i Gimnazjum Integracyjne nr 74 zaprosiły swoich uczniów z rodzicami i przyjaciółmi na piknik pod chmurką. Na gości czekało wiele atrakcji : ekologiczne jedzenie, konkurencje sportowe i loteria fantowa. Nagrodą główną była oryginalna piłka FC Barcelona z podpisami piłkarzy.

Naszą szkołę odwiedzili nauczyciele z Hiszpanii i Turcji w ramach projektu Comenius.

Oskary dla nauczycieli wręczono podczas „Gali Belferkowej w ZSOI 6”


Wrzesień 2013
Weronika Bakalarz z klasy 4a i Nikola Samborek z klasy 3a zajęły I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "Piękno w równowadze" zorganizowanym przez Nowohucką Bibliotekę Publiczną.
Kinga Dudzik i Magdalena Lach z klasy 2 b gimnazjum zajęły I miejsce w VI edycji międzyszkolnego konkursu informatyczno-historycznego „Różne oblicza Krakowa”.

Maj 2013

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 98: Maciej Czuba z kl. 4c, Weronika Kawecka z klasy 5b oraz uczennica Gimnazjum Integracyjnego nr 74 Kornelia Kłosińska z kl. 2c zostali Laureatami Olimpusa – Język Angielski. Sesja wiosenna.

Uczeń Gimnazjum Integracyjnego nr 74 Łukasz Sotwin z kl. 3b zajął I miejsce w konkursie literackim „Zaczarowany świat braci Grimm”.

Uczennice klas 5: Katarzyna Filosek, Marcelina Grzywa , Julia Kubic, Kinga Lewandowska, Magdalena Morąg i Maja Piasecka zajęły 1 miejsce w Halowym Wieloboju Lekkoatletycznym Dziewcząt.

Maria Skrzyńska uczennica kl. 6a została finalistką Krakowskiego Konkursu Ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych.

Uczniowie kl. 2a zajęli 1 miejsce w konkursie plastycznym „Wiatr i Woda w Krakowie”.

Magda Dźwigon uczennica kl. 2a zdobyła nagrodę główną w VI edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” zorganizowanym przez Akademię Młodych Odkrywców przy UJ.


Kwiecień 2013

Uczennice Gimnazjum Integracyjnego nr 74 : Jadwiga Eliasz i Olga Sałagacka z kl. 3a zostały Laureatkami Chemicznego Konkursu Przedmiotowego.

Uczniowie klasy 2a: Karol Dudzik, Wiktor Budzyń, Tymoteusz Górka, Oliwier Kruczek i Mateusz Marzec zajęli I miejsce w kategorii „KSIĘGA NAJBARDZIEJ ODKRYWCZA” w konkursie o Krakowie „ŻACZEK”.


Marzec 2013

Kinga Dudzik i Magdalena Lach uczennice klasy 2b Gimnazjum Integracyjnego nr 74 zajęły I miejsce w konkursie informatyczno-historycznym „Różne oblicza Krakowa”.

Weronika Bakalarz uczennica z klasy 3a zajęła 1 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „Na ratunek Ziemi” organizowanym przez Gimnazjum w Niegowici.

Wiktor Kapałka uczeń z klasy 1b zajął 1 miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym „Marcowe Koty”.


Luty 2013
Jadwiga Uljasz uczennica klasy 3a Gimnazjum Integracyjnego nr 74 została Laureatką Olimpiady Historycznej Olimpus. Sesja zimowa.

Grudzień 2012

Maja Piasecka 5c zajęła I miejsce w Szachowym Turnieju Mikołajkowym o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVII.

Mateusz Padlik zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie historycznym”KLIO-2012 Polskie Symbole Narodowe”

Uczeń Damian Kosiniak kl. 2c Gimnazjum Integracyjnego nr 74 został Mistrzem Ortografii – „Test Ortograf”.

Uczniowie Gimnazjum Integracyjnego nr 74: Joanna Klimowska, Kornelia Kłosińska, Natalia Kornaus, Kacper Kucharski, Jan Skawiński i Dominik Stasiak zostali Laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Olimpus. Sesja jesienna.


Listopad 2012
Sara Gniecka z klasy 1b zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Jesienne duszki i jesienne skrzaty”.

Wrzesień 2012

Mikołaj Markut uczeń klasy 1b zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Korczaka dziecięce interpretacje”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 98 zajęli I miejsce w konkursie „Moje spojrzenia na świat bohaterów powieści Janusza Korczaka”

Kinga Lewandowska uczennica z klasy 5c zajęła I miejsce w Krakowskich Jesiennych Biegach Przełajowych. Krakowska Olimpiada Młodzieży.


Czerwiec 2012
Wiktoria Bernardy, Kinga Dudzik, Klaudia Górnisiewicz, Magdalena Lach i Karolina Mossoczy zajęły I miejsce w międzyszkolnym konkursie historyczno-projektowym „Wygramy Kraków”.

Maj 2012
W naszej szkole odbyły się uroczyste obchody z okazji: 50 lecia powstania szkoły, 20 rocznicy nadania im. Henryka Sienkiewicza oraz 10 rocznicy powstania naszego gimnazjum. W uroczystościach uczestniczyli ważni goście: wicekurator Grzegorz Baran, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Barbara Miłek-Mikuła, ks. Infułat Jakub Gil, były proboszcz naszej parafii Jan Głód, obecny proboszcz Jan Abrahamowicz, księża, którzy uczyli religii w naszej szkole, nauczyciele emeryci i przedstawiciele zaprzyjaźnionych szkół.
Kinga Dudzik, Magdalena Lach i Aleksandra Pękala zajęły I miejsce w konkursie wiedzy „Kultura Ludowa Krakowiaków i Górali”.

Kwiecień 2012
Bartłomiej Konieczny i Michał Sokół zostali Laureatami Małopolskiego Konkursu Chemicznego.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości upamiętniającej Mord Katyński 1940 i Tragedię Smoleńską 2010.
Siatkarze z Gimnazjum Integracyjnego nr 74 wywalczyli mistrzostwo Nowej Huty.
Paweł Jędrszczyk otrzymał nagrodę główną w II edycji konkursu „Drzewo Recenzji-warto czy nie warto przeczytać”.

Marzec 2012
Weronika Świętek zajęła I miejsce w VIII edycji konkursu fotograficznego „ZIMĄ MALOWANE”.

Styczeń 2012
Drużyna w składzie: Maja Piasecka, Amelia Talaga i Zuzanna Talaga zajęła I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dla szkół podstawowych w szachach.

Grudzień 2011
Nasze gimnazjum otrzymało Certyfikat „Azymut kariery edukacyjno zawodowej” za uczestnictwo w Projekcie UE w ramach EFS.

Listopad 2011
Nasz Zespół Wokalny zajął I miejsce w X Jubileuszowym Krakowskim Konkursie Tradycyjnej Pieśni i Piosenki.
Nasze gimnazjalistki zostały Laureatkami Krakowskiej Olimpiady Młodzieży Gimnazjada „Grupy Taneczne Cheerleaders”.
Tomasz Śliwa zostaje Laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej OLIMPUS sesja jesienna.
Nasi uczniowie zaangażowali się w akcję Tsuru na pomoc dla Japonii po trzęsieniu ziemi i tsunami w marcu 2011 r.

Październik 2011
Nasze gimnazjum i szkoła podstawowa otrzymują Certyfikat za realizację V edycji programu edukacyjnego „Trzymaj Formę”.
Monika Cisek została Laureatką konkursu „220 Linii” i nasza biblioteka otrzymała pakiet książek za 5.000 zł.

Maj 2011
Agata Lisiecka uzyskała stypendium do prywatnej szkoły w Wielkiej Brytanii w ramach konkursu zorganizowanego przez UWC Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. Prof. Pawła Czartoryskiego.
Weronika Mika zajęła I miejsce w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich klas III.
Magdalena Lach zostaje Dziecięcym Królem Kurkowym, a Maciej Prochal Marszałkiem Króla Kurkowego.
Patrycja Walczykowska i Dominik Stasiak zostają Laureatami II Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Klio 2011”.

Kwiecień 2011
Jakub Pałetko został Laureatem Małopolskiego Konkursu Historycznego.
Kinga Michalec i Jacek Polak zostają Laureatami Małopolskiego Konkursu Chemicznego.
Agnieszka Rożek została Laureatką XVII Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”.

Marzec 2011
Nasze gimnazjalistki zajęły I miejsce w Mistrzostwach Grup Tanecznych „Cheerleaders” Nowohucka Olimpiada Młodzieży.

Luty 2011
Monika Cisek zajęła I miejsce w VI edycji konkursu literackiego „Na tatrzańskim szlaku”.
Gimnazjum Integracyjne nr 74 i Szkoła Podstawowa nr 98 otrzymują „Certyfikat Wielkiego Serca” za udział w akcji „Gwiazdka dla Zwierzaka”.

Styczeń 2011
Nasi uczniowie uczestniczyli w akcji XIX finału WOŚP.
Społeczność naszej szkoły otrzymała podziękowanie od Wojewody Małopolskiego Stanisława Kracika za pomoc i wsparcie dla Rodziny Batdavaa i ich syna Karola, który jest naszym uczniem.

Grudzień 2010
Po raz kolejny nasi gimnazjaliści zorganizowali Wigilię dla starszych i samotnych z Dzielnicy XVII.

Listopad 2010
Nasze gimnazjalistki zajęły I miejsce w Zawodach Szkolnych Grup Tanecznych „Cheerleaders” Muzyka i Taniec. Gimnazjada Młodzieży w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży.
Natalia Lorenc i Dawid Kaim zajęli I miejsce w konkursie „Jesienny Liść”

Październik 2010
Nasi gimnazjaliści wzięli udział w „Nocy Naukowców w Niepołomicach”.

Wrzesień 2010
Nasza szkoła wzięła udział w projekcie finansowanym przez UE w ramach EFS ”Innowacyjny program nauczania uczniów z zaburzeniami zachowania”.

Czerwiec 2010
Maciej Prochal został Marszałkiem Dziecięcego Króla Kurkowego.
Nauczyciele w roli aktorów przygotowali „Bajkowy Kogel-Mogel” dla najmłodszych.

Maj 2010
Mikołaj Kwatera został Laureatem konkursu plastycznego „Pocztówka z Nowej Huty”
Joanna Wawrzyniec i Jakub Frejsler zostali Laureatami Konkursu Matematycznego w Języku Angielskim dla Gimnazjalistów.
Nasi uczniowie: Aleksandra Iżykiewicz, Joanna Kwiecień, Agata Lisiecka, Grzegorz Świrski i Karolina Trzcionka zostali Laureatami „Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Olimpus” sesja wiosenna.

Kwiecień 2010
Krystian Mleczko został Laureatem Konkursu Matematycznego „KYTAMETAM”.

Uczennice zespołu „SHOW DANCE” zajęły I miejsce w „V Otwartych Mistrzostwach Krakowa Zespołów Cheerleaders”.

Mikołaj Suchodolski został Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514.
Agata Lisiecka została Laureatką Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.
Natalia Mikołajczyk i Grzegorz Świrski zostali Laureatami Małopolskiego Konkursu Chemicznego.
Wojciech Wolski i Tomasz Śliwa zostali Laureatami Krakowskiej Matematyki.
Mateusz Padlik zajął I miejsce w X Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym klas III „ORTOFANEK”

Marzec 2010
Monika Cisek zajęła I miejsce w konkursie literackim w V edycji konkursu „Na tatrzańskim szlaku”.
Marcin Stój został Laureatem XVI Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”.
Krystian Mleczko zdobył I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Regionalnym „KRAK 2010”

Luty 2010
Agnieszka Kutypa i Grzegorz Świrski zostali Laureatami konkursu „Ja i mój zagraniczny przyjaciel”.

Styczeń 2010
Wiktoria Świder zajęła I miejsce w konkursie plastycznym „Ozdoby Bożonarodzeniowe”.

Grudzień 2009
Ada Kotnis zajęła I miejsce w Małopolskim Konkursie Plastycznym pod tytułem „Obrazy Jesieni”.
Samorząd Uczniowski uczestniczył w akcji „Szlachetna Paczka”.

Listopad 2009
Uczennice naszego gimnazjum zajęły I miejsce w Turnieju Grup Tanecznych „Cheerleadeers” Gimnazjada Młodzieży. Finał Miejski.

Październik 2009
Nasi uczniowie spotykali się z piłkarzami Klubu Sportowego Wisła –Kraków.

Czerwiec 2009
Monika Cisek została Laureatką XXV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej.
Bartłomiej Konieczny został wybrany Marszałkiem Dziecięcego Króla Kurkowego.

Nasze gimnazjum zajęło I miejsce w Nowohuckim Turnieju Szkół XVII Dzielnicy Miasta Krakowa.

Szkoła Podstawowa nr 98 zajęła II miejsce w Nowohuckim Turnieju Szkół XVII Dzielnicy Miasta Krakowa.
Nasi nauczyciele wystąpili w roli aktorów i przygotowali spektakl dla uczniów z okazji Dnia Dziecka.
Agata Lisiecka została Laureatką Małopolskiego Konkursu Tematycznego „ 60 - ta Rocznica Powstania Paktu Północnoatlantyckiego, 10-lecie obecności Polski w NATO”.

Maj 2009
Konrad Janowski, Bartłomiej Konieczny i Wojciech Wolski zostali Laureatami Krakowskiej Matematyki.
Uczniowie gimnazjum : Marcin Burdacki, Michał Jarczyk, Wojciech Polak, Sebastian Ziomek zostają Laureatami w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej OLIMPUS sesja wiosenna.
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie „Bądź zdrowa, Mamo. Zbadaj się”.

Kwiecień 2009
Agnieszka Wędel została Laureatką XV Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”.
Zespół „Różowe Pantery” zajął I miejsce w „IV Otwartych Mistrzostwach Krakowa zespołów Cheerleaders”.
Katarzyna Hyjek została Laureatką Małopolskiego Konkursu Chemicznego.
Wojciech Polak został Laureatem Małopolskiego Konkursu Geograficznego.
Grzegorz Świrski został Laureatem Małopolskiego Konkursu Informatycznego.

Marzec 2009
Uczniowie gimnazjum zostają Laureatami VII Aukcji Literatury Europejskiej.

Luty 2009
Monika Cisek zajęła I miejsce w konkursie literackim „Na tatrzańskim szlaku”.

Grudzień 2008
Bogumił Latuszek został Laureatem konkursu recytatorskiego „Zakochana Żaba”.

Listopad 2008
Nasze uczennice zajęły I miejsce w Turnieju Grup Tanecznych „Cheerleadeers” Gimnazjada Młodzieży. Finał Miejski.

Październik 2008
Katarzyna Dąbrowska została laureatką konkursu plastycznego „Znani i mniej znani bohaterowie utworów Henryka Sienkiewicza”.

Wrzesień 2008
Maciej Jagła, Katarzyna Konieczna, Agata Lisiecka, Jakub Mrożek i Mikołaj Suchodolski zajęli I miejsce w „EUROPEJSKIM TURNIEJU DLA GIMNAZJALISTÓW”.

Lipiec 2008
Nasi gimnazjaliści, którzy uczestniczą w zajęciach kółka astronomicznego i aktywnie współpracują z Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach wyjechali w lipcu na Syberię obserwować zaćmienie Słońca.

Czerwiec 2008
Bartłomiej Konieczny zostaje MAŁYM MARSZAŁKIEM w konkursie o tytuł Małego Króla Kurkowego.

Kwiecień 2008
Łukasz Dudek uczeń naszego gimnazjum zostaje Laureatem Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.
Mateusz Wójcik uczeń naszego gimnazjum zostaje Laureatem Małopolskiego Konkursu Historycznego.
Bogumił Latuszek zostaje Laureatem konkursu „TALENT ROKU 2008”.
Bartłomiej Konieczny zostaje Laureatem konkursu matematycznego dla uczniów klas piątych i szóstych województwa małopolskiego „Krakowska Matematyka”.
Łukasz Dudek, Michał Jarczyk i Wojciech Polak otrzymują Dyplom Laureata w ogólnopolskiej olimpiadzie OLIMPUS - sesja wiosenna 2007/2008.

Marzec 2008
Uczennica gimnazjum Patrycja Mofina zostaje Laureatką XIV Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 WSPANIAŁYCH” .

Czerwiec 2007
Certyfikat „Uczniowie z klasą”.
Uczennice: Magdalena Kapcia i Ilona Durał zostają finalistkami konkursu o tytuł „Małego Króla Kurkowego”.
Wojciech Polak otrzymuje dyplom za bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

Maj 2007
Certyfikat „Zachowaj Trzeźwy Umysł” dla SP NR 98.
Ada Kotowska otrzymuje wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie pt. „Śladami papieża Jana Pawła II po Polsce”.
Nauczyciele: Monika Jasak-Dutkowska, Angela Wcisło-Chojnacka, Joanna Wcisło-Ficek, Bernadeta Wielgus i Katarzyna Zając otrzymują Certyfikat „Nauczyciel z klasą”.

Kwiecień 2007
Chór Szkolny SP NR 98 otrzymuje tytuł „Talent Roku 2007” w konkursie Młodych Talentów Rady Dzielnicy XVII.

Styczeń 2007
SP Nr 98 otrzymuje „CERTYFIKAT WIELKIEGO SERCA”.

Wrzesień 2006
Nasze gimnazjum otrzymuje certyfikat „BEZPIECZNE GIMNAZJUM”.

Kwiecień 2006
Iwona Ograbisz trafia do grona „8 Wspaniałych” w 12 Jubileuszowym Finale Krakowskiej Edycji Konkursu.

Marzec 2006
ZSOI Nr 6 otrzymuje dyplom za udział w międzynarodowej akcji „Biała Bransoletka” symbolizującej sprzeciw wobec głodu i ubóstwa na świecie

Grudzień 2005
W naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia Małopolskiego konkursu literackiego i plastycznego „Jestem Obywatelem Unii Europejskiej” w którym Agnieszka Kieda i Anna Traczyk zajęły I miejsce, wyróżnienie otrzymała Natalia Mikołajczyk.

Październik 2005 r.
Pani dyr. Bożena Jedynak odbiera w Tarnowie certyfikat "Szkoła Promująca Zdrowie".

Czerwiec 2005 r.
Od trzeciego czerwca również Gimnazjum Integracyjne nr 74 nosi imię Henryka Sienkiewicza.

Kwiecień 2005 r.
Nasza uczennica Ola Bonek zostaje uhonorowana Stypendium Edukacyjnym Miasta Krakowa.

Kwiecień 2005 r.
Andrzej Tokarski zajmuje I miejsce w województwie w konkursie literackim "Moja książka".

Kwiecień 2005 r.
Uczestnictwem we Mszy św. odprawionej w kościele parafialnym żegnamy ukochanego Ojca Świętego Jana Pawła II.

Styczeń 2005 r.
Bierzemy udział w I Nowohuckich Targach Edukacyjnych.

Grudzień 2004 r.
Żywa maskotka krakowskiej Straży Miejskiej - smok strażnik nosił będzie imię Barbakus, które wymyśliła dla niego Joasia Chwastowska.

Listopad 2004 r.
Krystian Biernat zajmuje II, a Grzegorz Świrski III miejsce w województwie w Alfiku Matematycznym.

Maj 2003 r.
Przez cały rok do naszej szkoły będzie uczęszczał Mały Król Kurkowy. Ten zaszczytny tytuł został nadany Danielowi Durałowi z klasy VIb.

Marzec 2003 r.
W sali gimnastycznej klasy młodsze uczestniczą w inauguracji Akademii Misia Ratownika.

Grudzień 2002 r.
W Pierwszych Nowohuckich Mistrzostwach Cheerleaders Szkół Podstawowych nasze zawodniczki lokują się na II i III miejscu.

Październik 2002 r.
Justyna Śmietańska, która sztuką czytania dorównuje samemu Piotrowi Fronczewskiemu, zajmuje I miejsce w ogólnopolskim konkursie na najciekawszą interpretację fragmentu książki J. K. Rowling "Harry Potter i kamień filozoficzny".

Październik 2002 r.
Delegacja szkoły bierze udział w spotkaniu z Barbarą Wachowicz - autorką wielu książek o wielkich Polakach m. in. o Henryku Sienkiewiczu.

Październik 2002 r.
Po raz pierwszy w historii naszej szkoły uroczyste ślubowanie składają uczniowie klasy I Gimnazjum Integracyjnego.

Wrzesień 2002 r.
Nowy rok szkolny rozpoczynamy jako Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 6, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 98 oraz Gimnazjum Integracyjne nr 74.

Maj 2002 r.
Bardzo uroczyście świętujemy 40 - lecie Szkoły oraz 10 rocznicę nadania naszej placówce imienia Henryka Sienkiewicza.

Listopad 2001 r.
Po raz pierwszy gościmy w naszej szkole grupę nauczycieli polskich spod Żytomierza na Ukrainie, którzy przybyli do Krakowa na zaproszenie Duszpasterstwa Nauczycieli "Ostoja" i Kuratorium.

5 marca 2001 r.
Z prawdziwą radością przyjmujemy ks. Kardynała Franciszka Macharskiego, który odwiedził naszą szkołę w ramach wizytacji parafii.

Kwiecień 2000 r.
Podczas XXIV Sesji Matematycznej Szkół Podstawowych i Gimnazjów zorganizowanej przez Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół‚ Nauk i Sztuk odbył się finał konkursu prac uczniowskich, do którego zakwalifikowano prace Oli Bonek i Magdy Czai z kl. IV. Obydwie uczennice otrzymują nagrodę III stopnia.

Listopad 1999 r.
Jan Freisler zajmuje I miejsce w województwie w konkursie literackim "A to Kraków - Polski serce".

Czerwiec 1999 r.
Organizujemy VII Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich, którego gościem honorowym jest wnuczka naszego Patrona, Maria Sienkiewicz.

1997 r.
- utworzenie zespołu szkół - gimnazjum
- uczestnictwo w Zlotach Szkół Sienkiewiczowskich

Grudzień 1996 r.
Dużym przeżyciem staje się dla nas możliwość spotkania w Sienkiewiczówce z wnuczkami naszego Patrona i Barbarą Wachowicz autorka książki "Marie jego życia".

Listopad 1996 r.
Młodzież klas starszych z pocztem sztandarowym uczestniczy we Mszy Świętej, odprawianej na Wawelu z okazji 50-lecia kapłaństwa Ojca Św. Jana Pawła II.

Wrzesień 1996 r.
Po raz pierwszy nowy rok szkolny witają wraz z innymi uczniami dzieci z klasy i integracyjnej.

Wrzesień 1995 r.
W telewizyjnym teleturnieju: "Słowa, słówka i półsłówka" nasza drużyna najlepiej radzi sobie z trudnymi zadaniami językoznawczymi i przywozi do szkoły najwyższe trofeum- wspaniały złoty wieniec laurowy.

Lipiec 1995 r.
Zdobywamy wyróżnienie w konkursie pod hasłem: "Najpiękniejsze otoczenia szkoły" zorganizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Krakowa.

Czerwiec 1995 r.
Wspaniałym pomysłem okazał się koncert "Dzieci-Rodzicom", w którym nasi artyści mogą zaprezentować swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne.

Marzec 1995 r.
Na zaproszenie uczniów klas VII i VIII gościł w naszej szkole Prezydent Krakowa, pan Józef Lassota.

Sierpień 1994 r.
Po ubiegłorocznej wizytacji nasza placówka za działalność dydaktyczną otrzymuje ocenę szczególnie wyróżniającą, która w skali ocen uczniowskich odpowiada ocenie celującej.

Czerwiec 1994 r.
Z radością podejmujemy w naszych progach księdza biskupa Albina Małysiaka, który odwiedza nas przy okazji wizytacji parafii p.w. Miłosierdzia Bożego.

Maj 1994 r.
Delegacja naszej szkoły po raz pierwszy jedzie na Ogólnopolski Zlot Szkół‚ Sienkiewiczowskich, odbywający się tym razem w Łańcucie.

Maj 1993 r.
Na program obchodów pierwszej rocznicy nadania szkole imienia składa się finał konkursu "W kręgu biografii i twórczości Henryka Sienkiewicza" oraz parada bohaterów utworów polskiego noblisty. Odtąd, co roku piaty maja świętować będziemy jako Dzień Patrona Szkoły.

1991/92 r.
Kuratorium Oświaty przychyla się do prośby o zmianę patrona. 5 maja odbywa się uroczystość z okazji 30-lecia szkoły połączona z nadaniem jej imienia Henryka Sienkiewicza i wręczeniem sztandaru. Jest to również początek naszej znajomości z wnuczką pisarza, panią Marią Sienkiewicz.

Marzec 1993 r.
Na zaproszenie pana Ignacego Mosia delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystości otwarcia Muzeum Henryka Sienkiewicza w Krakowie. Była to niecodzienna okazja poznania wnuczki naszego Patrona, pani Marii Korniłowiczowej.

1990
Powierzenie funkcji dyrektora Bożenie Cabaj Miciak

1972
Zdobycie przez szkołę I miejsca w Ogólnopolskim konkursie pod hasłem "Szkoła bezpiecznym miejscem dla dzieci"
35 - lecie istnienia szkoły - apostolskie błogosławieństwo Ojca Świętego Jana Pawła II

1972 r.
W dziesiątą rocznicę powstania szkoła otrzymuje z nadania imię Małgorzaty Fornalskiej.

1970
Objęcie funkcji dyrektora przez Helenę Kłos

1968
Nadanie szkole tytułu i odznaki Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej przez Radę Ochrony Pomników Walki i Męczeństwa oraz Kwaterę Główną ZHP

1967
Przyznanie szkole Medalu 1000 - lecia Państwa Polskiego

1964
Wizytacja ministerialna Szkoła została zaliczona do jednej z trzech szkół wiodących na terenie Nowej Huty

1962
Powierzenie obowiązków kierowania szkołą pani mgr Stanisławie Marglewskiej

Wrzesień 1962 r.
Szkoła Podstawowa nr 98 po raz pierwszy otwiera swe podwoje dla około ośmiuset dzieci.